У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Еверест через землетрус у Непалі втрачає висоту  Русская версия

Еверест через землетрус у Непалі втрачає висоту
Архів новин

Висота найвищої гори у світі Евересту зменшилася внаслідок найсильнішого за останні 80 років землетрусу в Непалі. Про це пише газета The Huffington Post з посиланням на некомерційний консорціум геофизичних досліджень UNAVCO.

"Після зміщення тектонічних плит Індії та Євразії, що викликали землетрус, сталася розрядка кори Землі. Це спричинило незначне зменшення висоти Евересту", – відзначають вчені.

Дослідники в UNAVCO стверджують, що після природного катаклізму висота Евересту зменшилася на 2,5 сантиметра. Свої свідчення вчені базують на даних супутника Європейського космічного агентства (European Space Agency) Sentinel-1A, який проходив над гірським масивом 29 квітня.

Водночас професор Роджер Білхам з Об’єднаного інституту досліджень в галузі охорони довкілля оцінив втрати у висоті вершини Евересту усього на 1-2 міліметри. У свою чергу гірський масив Аннапурна, також розташований в Гімалаях, за даними ученого, виріс приблизно на 20 сантиметрів.

"Це як натиснути на гумку і вона піднімається. Відпустіть її, і вона витягнеться назад в оригінальну форму", – порівняв Білхам процеси, що відбуваються у гірському масиві після землетрусу.

Нагадаємо, руйнівний землетрус магнітудою 7,9 стався у Непалі вранці 25 квітня. Епіцентр розташовувався за 82 кілометри на північний захід від столиці країни Катманду, осередок залягав на глибині 15 кілометрів. За останніми даними влади, кількість жертв перевищила 7 тисяч осіб.

За матеріалом УкрІнформ.
Новини за темою:
  • Черешня покращує обмін речовин
  • Японські науковці: через глобальне потепління яблука стали солодшими
  • Медики назвали професії батьків, через які народжуються діти з вадами
  • В Італії з ВНЗ звільнили двох викладачів через негативні відгуки студентів
  • У Німеччині через захворювання кишковою паличкою закрита школа
 05.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина