У базі 27612 реферата, 363 підручника

 Мозок людини розвивала боротьба за їжу  Русская версия

Мозок людини розвивала боротьба за їжу
Архів новин

Боротьба за їжу дозволила людині еволюціонувати, пише Medical News Today. Йдеться, наприклад, про пошук комах, які ховаються під корою дерев: такі комахи є цінним джерелом білка і жирів – "палива" для мозку, але їх пошук досить проблематичний.

Таку теорію висловила Аманда Д.Мелін з Університету Вашингтона (США). Її підтверджують дослідження, проведені серед мавп. Так, спеціалістка вивчала мавп-капуцин на Коста-Ріці протягом п’яти років. Мелін цікавила харчова поведінка в сезон, коли мавпи позбавлялися значної частини свого раціону – фруктів.

У результаті з’ясувалося, що мавпам доводилося вирішувати складні когнітивні завдання при пошуку їжі. Це змушувало використовувати їх різні пристосування. Яскравий приклад такого розвитку спостерігається у капуцин-фавнів і капуцин-каапорі. Як показав генетичний аналіз, ці два види сформувалися 23-5 мільйонів років тому. І рівень сенсомоторного інтелекту у останнього спільного предка цих видів знаходився на рівні, наближеному до капуцин-фавнів. Іншому виду вдалося більше розвинутися саме завдяки періодичній нестачі їжі.

В принципі, те ж відбувалося з предками сучасних людей. Культура збиральництва значно розвинула їх інтелект.

За матеріалом Pro UA.
Новини за темою:
  • 47% молодих росіян не знають рік здійснення першого польоту людини в космос
  • Google створив тривимірну анатомічну модель людини
  • Google створила штучний мозок, і він зацікавився кішками
  • Австрійським вченим вдалося виростити штучний мозок
  • Англомовна Wikipedia закриється на добу, протестуючи проти законопроектів про боротьбу з піратством
 06.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №7638

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина