У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Океан на Титані виявився таким же солоним, як Мертве море  Русская версия

Океан на Титані виявився таким же солоним, як Мертве море
Архів новин

Планетологи з’ясували, що підземний океан на Титані, супутнику Сатурна, відрізняється підвищеною солоністю. Це робить його непридатним для життя. Результати дослідження, проведеного французькими та американськими вченими, опубліковані в журналі Icarus.

Про те, що на Титані, найбільшому супутнику Сатурна, існує океан, стало відомо два роки тому. На наявність рідини під твердою оболонкою цього об’єкта вказує той факт, що залежно від свого положення щодо Сатурна Титан то витягується, то стискається. Якби Титан повністю складався з твердої речовини, то сила тяжіння Сатурна не чинила б на нього настільки серйозний вплив.

Щоб вивчити властивості гіпотетичного підземного океану, автори статті на підставі даних зонда Cassini склали гравітаційну карту Титану. З’ясувалося, що рідина в океані супутника Сатурна відрізняється підвищеною щільністю. Швидше за все, вона є дуже міцним розсолом – до його складу входять солі, що містять натрій, калій і сірку.

Судячи з нерівномірності гравітаційного поля Титану, в різних його районах глибина океану варіює. Вчені припускають, що це пов’язано з тим, що вода подекуди промерзає, зсередини нарощуючи крижану кірку, що вкриває океан. Отже, шар рідини в цих місцях практично не поєднується з поверхнею Титану.

"Ми дізналися, що за земними мірками океан на Титані екстремально солоний, це змушує переглянути наші погляди на можливість існування там життя, втім, у минулому справа могла скластися зовсім інакше", – пояснив Джузеппе Мітрі, співавтор статті.

Нагадаємо, нещодавно зонд Cassini виявив на Титані пропілен, ключовий інгредієнт, який використовується при синтезі пластику. Титан став першим об’єктом в Сонячній системі, де його вдалося знайти.

За матеріалом Infox.ru.
Новини за темою:
  • В океані знайдені десятки тисяч невідомих живих організмів
  • Міноборони РФ: "Фобос-Грунт" впав у Тихому океані
  • Учені знайшли в океані найглибші у світі гідротермальні джерела
  • Рівень радіації на "Фукусімі" виявився у 18 разів вище
  • В Індійському океані виявлені сліди зниклого континенту
 07.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Mikey's Crazy Cafeteria
Грати у онлайн гру Mikey's Crazy Cafeteria
Інші ігри

Хмарина