У базі 27612 реферата, 363 підручника

 Вчені: інтелект шимпанзе передається спадково  Русская версия

Вчені: інтелект шимпанзе передається спадково
Архів новин

Вчені з Університету штату Джорджія (США) з’ясували, що інтелект шимпанзе значною мірою визначається генами. А фактори зовнішнього середовища можуть відігравати менш важливу роль, ніж вважалося раніше.

Дослідники виявили, що деякі (не всі) когнітивні здібності мавп істотно залежать від успадкованих генів. Результати дослідження опубліковані в журналі Current Biology, повідомляє Georgia State University News.

Людський інтелект успадковується через гени, проте соціальні та зовнішні фактори, такі як освіта та соціально-економічне становище, також важливі. Шимпанзе, у яких інтелект досить високо розвинений і які генетично схожі з людьми, не мають таких додаткових соціально-культурних впливів.

В ході експерименту біологи протестували 99 шимпанзе віком 9-54 років. Використовувалися 13 пізнавальних завдань, розроблених для перевірки різних здібностей.

Аналіз показав, що найбільш сильно спадковість впливала на просторові та комунікативні навички. Як вважають вчені, подібні здібності необхідні для пошуку їжі та співробітництва, від чого залежить виживання.

У майбутньому вчені продовжать дослідження на більшій вибірці шимпанзе. Мета подальшої роботи – визначити, які гени відповідають за інтелект і різноманітні пізнавальні здібності, і дізнатися, як гени пов’язані зі змінами в організації мозку.

За матеріалом Rg.ru.
Новини за темою:
  • Академія наук Китаю планує протягом майбутніх 5 років запросити до себе 1500 зарубіжних вчених
  • Вчені знайшли рештки шаблезубої білки з "Льодовикового періоду"
  • Вчені Гонконгу створили рис з антивірусними властивостями
  • Вчені розробили проект з метою виявлення інтелектуально обдарованих дітей
  • Вчені: жувальна гумка може поліпшити успішність
 11.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина