У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У Раді відбулися парламентські слухання про стан розвитку науки і науково-технічної...  Русская версия

У Раді відбулися парламентські слухання про стан розвитку науки і науково-технічної сфери
Архів новин

2 липня 2014 року відбулися парламентські слухання "Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави". Ініціатором їх проведення виступив Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Слухання мали на меті визначити які сьогодні пріоритети розвитку наукової галузі й стали дискусійним майданчиком для обговоренням та напрацюванням пропозицій до проекту нового закону про науку, підготовленого при Комітеті.

Участь у роботі слухань взяли загалом понад 500 учасників.

Голова профільного комітету Лілія Гриневич у виступі, зокрема підкреслила, що наступною реформою після вищої освіти повинна стати реформа науки.

Обговорюючи законопроект про науку та науково-технічну діяльність, вона поінформувала, що до створення документу були залучені представники різних груп. У результаті попередніх обговорень, спочатку було отримано концепцію законодавчих змін, а потім і сам законопроект.

Лілія Гриневич зазначила, що законопроектом заплановано конкретні кроки для розвитку університетської науки. Так, держава надасть університетам правові гарантії для здійснення наукових досліджень у вищих навчальних закладах. А наукові установи отримають право акумулювати зароблені кошти на банківських рахунках поза державним казначейством.

У законопроекті усувається ґрунт для "фінансової дискримінації" галузевої науки. Університетам, які здійснюють дослідження, буде надано базове бюджетне фінансування. Також створюються передумови для запровадження грантової системи для прикладних досліджень.

Важливо й те, що документом передбачено й соціальний захист українських вчених, які наразі справді потребують підтримки та гідного статусу у суспільстві.

"Наука забезпечить конкурентоспроможність України в європейській спільноті і надасть технології, які забезпечать інноваційний розвиток економіки. Сьогоднішня наука – це завтрашня технологія. Вкладення в науку сьогодні – це багатократні повернення прибутку від інноваційних продуктів, збільшеної продуктивності праці завтра", – наголосила народний депутат.

Широка зацікавленість до тематики слухань вилилася у конструктивну дискусію виступаючих у залі Парламенту. Науковці й експерти наголошували, що вітчизняна наука ще має потенціал для вирішення складних і необхідних суспільству завдань у сфері оборони, медицини, біотехнологій та екосистем. Проте сьогодні система державного управління науково-технічною сферою є неефективною, адже фактично залишена без належної уваги та фінансової підтримки держави і бракує коштів для підтримки та розвитку сучасної науки.

Учасники парламентських слухань підкреслили, що від змістовного й критичного обговорення актуальних питань наукової сфери потрібні конкретні напрацювання та пропозиції, які будуть подано на затвердження до Верховної Ради України, і ляжуть в основу нової законодавчої бази.

За матеріалом Комітет ВР з питань науки і освіти.
Новини за темою:
  • У Луганській обласній бібліотеці відкрили виставку до Різдва Христова
  • Порушено кримінальну справу за фактом використання підроблених документів для участі в зовнішньому оцінюванні 2008 pоку
  • Школярі на Львівщині грабують і крадуть
  • Школярі Києва відвідали Національну конкурсну виставку "Кращі голуби 2008 року"
  • Археологи заповідника "Хортиця" реставрували козацьку "Чайку"
 03.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Jumper Man
Грати у онлайн гру Jumper Man
Інші ігри

Хмарина