У базі 27618 реферата, 364 підручника

 3 липня у Львові на Вулецьких пагорбах вшанують пам’ять професорів, що...  Русская версия

3 липня у Львові на Вулецьких пагорбах вшанують пам’ять професорів, що були вбиті в липні 1941р.
Архів новин

3 липня 2014 року о 10 годині відбудеться меморіальне зібрання з нагоди вшанування 73-х роковин із дня загибелі львівських професорів на Вулецьких пагорбах в липні 1941 року.

Участь у зібранні візьмуть очільники області та Львова, представники Республіки Польща, академічна спільнота і громадськість міста.

Місце проведення: Львів, вул. Лукаша, 1.

Пам’ятник відомим львівським ученим, розстріляним німецькими нацистами у 1941 році, відкритий 3 липня 2011 року. Подія була приурочена до 70-х роковин від часу тих трагічних подій.

Пам’ятник являє собою своєрідну арку, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – "Не убий!" – суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність конструкції світу.

Монумент розташований на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету "Львівська політехніка" (НУ ЛП) в районі вулиць Академічної, Сахарова, Відкритої та Лукаша-Карпинця.

Нагадаємо, через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини Вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі Львівської політехніки К.Бартель, К.Вайгель, А.Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С.Пілят, В.Круковський, В.Стозек та інші.

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • 1 листопада у Львові відбудеться піша хода до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям
  • 1 червня на площі Ринок у Львові молодь організує похорони шкідливих звичок
  • 1 червня у Львові відкривається фотовиставка "Обери своє майбутнє!"
  • 1-10 липня відбудеться філософська школа "Прощення, солідарність, громадянська відповідальність: український контекст"
  • 1-2 травня у Львові відбудеться Відкритий дебатний турнір "ЕкоДебати за моделлю ООН"
 02.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №989

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина