У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Академію наук України просять відкоректувати свої пріоритети - через агресію...  Русская версия

Академію наук України просять відкоректувати свої пріоритети - через агресію Росії
Архів новин

Продовження науково-технічного співробітництва з Росією в умовах агресії останньої викликає обурення наукової спільноти. Про це йдеться в листі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта президенту НАН України Борису Патону.

"Військова агресія Росії проти нашої держави вже призвела до втрати потужної наукової та освітньої інфраструктури в тимчасово окупованих АР Крим та місті Севастополь, а також до фактичного колапсу наукової та освітньої діяльності на більшій частині території Донбасу", – пише Квіт. На жаль, зазначає він, керівництво російської науки і більшість російського наукового співтовариства підтримують агресивну політику Президента Росії. В якості красномовного прикладу цього можна назвати статтю президента РАН В.Фортова "Науковий Крим: повернення додому" ("У світі науки", №6, 2014), яка беззастережно схвалює захоплення росіянами наукових об’єктів НАН і МОН на території окупованого Криму.

У зв’язку з цим, пояснює глава Міносвіти, наукові установи України поставлені перед необхідністю значного коригування традиційних науково-технічних зв’язків. "Такі зв’язки з РФ фактично втратили свою перспективу, оскільки ми не можемо очікувати швидкої нормалізації міждержавних відносин за умови продовження відвертої підтримки з боку РФ терористів на Донбасі та відмови навіть обговорювати проблему Криму. Більше того, співпраця в галузі технологій значною мірою потрапляє під пряму заборону на військову співпрацю з російськими установами, оголошену Президентом України", – підкреслює Квіт.

Водночас, зазначає він, на адресу Міністерства надходять численні звернення від української наукової спільноти у зв’язку зі спільними заходами, що проводяться НАН та її інститутами. Так, на жовтень 2014 року в Одесі має пройти шостий україно-російський семінар "Розвиток атомної енергетики – фактор сталого міждержавного співробітництва", який традиційно проводиться під егідою НАНУ та РАН. Тим часом, сама назва і тематика такої конференції з урахуванням стану неоголошеної війни і силове захоплення Росією ядерного об’єкта в Севастополі, відповідальність за який в МАГАТЕ досі несе Україна, не може не викликати справедливого неприйняття громадськості.

Особливе обурення викликає і практика проведення конференцій, наприклад "Енергетика. Економіка. Екологія. Ефективні шляхи комплексного розвитку", яка повинна пройти у вересні на території окупованого Криму, що є прямим порушенням чинного законодавства.

Сергій Квіт пропонує створити під егідою МОН і з залученням співробітників НАН і галузевих академій Міжвідомчу робочу групу з напрацювання нової Концепції пріоритетів міждержавного науково-технічного співробітництва України, яка б врахувала особливості ситуації, що виникла після російської агресії.

Міністр освіти підкреслює, що ця ситуація вимагає скоординованості дій МОН і НАН "з метою мінімізації втрат і максимального використання шансів, які відкриває перед Україною підписання договору про Асоціацію з ЄС і солідарність світової демократичної спільноти".

За матеріалом Міністерство освіти і науки України.
Новини за темою:
  • 1 березня завершується прийом заявок на конкурс з отримання грантів Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік
  • У квітні 2012р. в українській Вікіпедії вперше переглянуто більше 50 мільйонів сторінок за місяць
  • У дитсадках України вивчатимуть комп’ютерну грамоту, іноземну мову та хореографію
  • Вакарчук хоче збільшити число українських шкіл у Криму
  • Кіровоградських учнів переконуватимуть жити і працювати в Україні
 01.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина