У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У найдавніших безхребетних виявлені ракові пухлини  Русская версия

У найдавніших безхребетних виявлені ракові пухлини
Архів новин

Професор Кільського університету Томас Бош, вчені Томіслав Домазет-Лошо (Domazet-Lošo) і Дітхард Тауц (Diethard Tautz) з Інституту еволюційної біології імені Макса Планка (Max Planck Institute for Evolutionary Biology, ФРН) з’ясували, що одночасно з першими багатоклітинними організмами з’явився і рак, повідомляється в статті журналу Nature Communications.

"Наші дані передбачали, що перші багатоклітинні тварини вже мали більшість генів, здатних викликати рак у людини", – пояснює Домазет-Лошо. Однак те, чого не вистачало досі, це, з одного боку, доказів, що у цих простих тварин дійсно розвивалися пухлини, і, з іншого боку, розуміння механізмів утворення у них пухлин на молекулярному рівні.

"Ми вже виявили схильних до розвитку пухлин поліпів двох різних видів гідри, організму дуже схожого на корали", – розповідає професор Бош, торкаючись перших результатів нового дослідження. Це служить доказом того, що у примітивних і еволюційно старих тварин дійсного розвивалися пухлини.

Дослідники встановили і клітинну причину пухлин, вперше показавши, що стовбурові клітини, запрограмовані на диференціацію статі, накопичуються у великих кількостях і не видаляється природним шляхом апоптозу – запрограмованої клітинної смерті. Цікаво, що ці пухлини розвиваються тільки у особин жіночої статі і нагадують людський рак яєчників.

"При проведенні більш детального молекулярного аналізу таких пухлин ми знайшли ген, активність якого в пухлинній тканині різко підвищена і який в нормі запобігає запрограмована клітинна смерть", – пояснює учасник дослідження Олександр Климович (Alexander Klimovich).

Вчені довели, що клітини пухлин еволюційно старих примітивних тварин інвазивні. Це означає, що при введенні в здоровий організм вони можуть провокувати пухлинний ріст. Тому зі своїх досліджень на гідрах Бош робить наступний висновок: характерна для ракових клітин властивість інвазивності теж є еволюційно старою функцією.

За матеріалом Nano News Net.
Новини за темою:
  • Поганий сон викликає ріст ракових клітин
  • 12-річний школяр за виявлення уразливості в браузері Firefox отримав $3000
  • NASA пропонує грошові призи за допомогу у виявленні навколоземних астероїдів
  • Рак виявлено у мумії древнього єгиптянина, який жив 3 тис. років тому
  • Окуляри допомагають хірургам "бачити" ракові клітини
 27.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина