У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Науковці хочуть оприлюднити документи про злочини комунізму  Русская версия

Науковці хочуть оприлюднити документи про злочини комунізму
Архів новин

Публічне обговорення та доповідь дослідників про злочини комунізму в Україні ініціює Інститут національної пам’яті. Спільно з правозахисниками науковці пропонують оприлюднити документи, які підтверджують факти вчинення масових розстрілів, засуджень, знущань. Хочуть також забезпечити вільний доступ людей до архівів, у яких уже нині сотні тисяч свідчень порушень прав українців з боку КПРС.

Заступник директора галузевого державного архіву СБУ Володимир Бірчак показує свідчення Олександри Радченко – вчительки з Харківщини, яка задокументувала період Голодомору. Вона читала газету "Правда" про досягнення радянської економіки і про "Дніпрогесі", і не могла зрозуміти, навіщо все це, якщо по Україні ходять голодні опухлі діти.

Спогади однієї людини – доказ масових злочинів Комуністичної партії проти українців. За цей щоденник його авторка відбула покарання: її у 1945 році у Кам’янець-Подільському заарештували та засудили на 10 років виправно-трудових таборів.

"Список Цвітухіна" – ще один документ з архіву. У ньому перелік десятків тисяч політичних в’язнів, яких розстріляли у червні 1941 року на початку німецько-радянської війни. Пізніше тих, хто виконував ці накази також засудили. Ось уривок з листа жертви "чисток" до Сталіна: "Я був вашим вірним псом, виконував всі ваші вказівки, накази. За що ви мене хочите судити?" Відповідь на лист була класична: "Ні товариш Берія, ні товариш Сталін не могли дати злочинного наказу про розстріли мирного населення, тому вас потрібно судити".

Подібних свідчень, звітів і доносів співробітників НКВД – в архіві спецслужби сотні тисяч. Вони можуть бути доказами на національній доповіді про злочини комунізму в Україні. Проведення такого заходу ініціює Інститут національної пам’яті.

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів: "Ми справді будемо давати певні рекомендації органам влади щодо того, яким чином робити декомунізацію України, зокрема певні рекомендації органам місцевої влади щодо позбавлення тоталітарної топоніміки, наприклад".

Зрозуміти та оприлюднити злочини ВКП(б) та КПРС – означає показати, чиїми правонаступниками є сучасні комуністи, переконаний дисидент Євген Сверстюк. "Це принципові вороги України. В них не лишилось ні ідей, ні якогось ентузіазму, віри, але у них антиукраїнізм той, що був весь час у всіх поколіннях КПСС – залишився", – упевнений Євген Сверстюк.

Документи – це ті докази, з якими тяжко сперечатись. Саме тому історики хочуть надати можливість кожному українцю на власні очі ознайомитись з доказами злочинів комунізму, відкривши доступ до архіву СБУ. Про це розповів директор архіву Ігор Кулик: "Розробляється законопроект, який буде регулювати питання, що стосується доступу до документів радянських спецслужб, 1917-1991 роки, з тим, щоб максимальна кількість людей і родичів і дослідників, і просто людей, які цікавляться історією України, мали можливість прийти в архів, підняти документи і подивитись першоджерело".

За матеріалом 5 канал.
Новини за темою:
  • ЗНО хочуть застосувати і в середній школі
  • МОН впроваджує електронний документообіг в рамках проекту Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні (Альянс UТЕMA)
  • Модель дохідного будинку розроблятимуть студенти та науковці Львівського інституту УБС
  • Лілія Гриневич: підтримку молодих науковців буде збільшено
  • У МОН вручили перші свідоцтва про державне визнання документів про вищу духовну освіту
 26.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина