У базі 27612 реферата, 363 підручника

 Лілія Гриневич: Закон "Про освіту" має відкривати можливості...  Русская версия

Лілія Гриневич: Закон
Архів новин

25-26 червня 2014 року у Києві відбувся "круглий стіл" експертів "Способи регулювання питань у сфері національних кваліфікацій, рамки кваліфікацій та органів з управління кваліфікаціями в Національному рамковому законі про освіту".

Голова Комітету Лілія Гриневич, відкриваючи засідання, зауважила, що зараз Україна має вікно можливостей для зняття низки перепон у системі управління освітою. Є потреби змін, є політична воля та підтримка суспільства.

"Не зважаючи на те, що в Україні йде війна, не зважаючи на фінансову кризу, ми маємо пропонувати суспільству систему реформ. На наступному тижні в парламенті буде розглядатися у другому читанні законопроект "Про вищу освіту". Його прийняття зобов’язує нас гармонізувати законодавство у сфері освіти, зокрема, прийняти нову редакцію базового закону "Про освіту", – сказала вона.

Напрацювання "круглого столу" мають дати відповіді, по-перше, на світоглядні питання щодо рамки кваліфікацій та стандартів освіти, по-друге, це питання про втілення конкретного механізму рамки кваліфікацій в систему української освіти.

Міжнародні експерти детально розповіли про відповідну міжнародну практику. Разом з українськими експертами обговорили, яким чином Україна могла би використати світовий досвід в процесі актуалізації свого національного законодавства у сфері освіти.

Поділилися своїм досвідом експерт "Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні", народний депутат України ІІ скликання Володимир Ковтунець, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Супрун В’ячеслав, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, перший Віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий.

Учасники заходу детально проаналізували положення статей проекту розділу Закону України "Про освіту", який стосується національної рамки кваліфікацій.

Підбиваючи підсумки роботи "круглого столу", Лілія Гриневич наголосила, що "дуже важливо, щоб система освіти була відкрита і динамічна, щоб людина мала вибір та вирішувала, як і які їй отримувати освітні послуги та як складати свою загальну освітню траєкторію. А наше завдання, щоб закон спроектував таку відкриту та гнучку систему. Закон має відкривати можливості, а не примушувати".

За матеріалом Комітет ВР з питань науки і освіти.
Новини за темою:
  • 18 березня освітяни України обговорять аспекти інновацій в освіті
  • Чернігівські освітяни готуються до нового навчального року
  • Випускники загальноосвітніх навчальних закладів можуть зареєструватися в обласній службі зайнятості
  • 85% черкаських випускників хочуть отримати вищу освіту
  • П.Полянський: Новий законопроект "Про вищу освіту" консервує радянську систему
 26.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Лев (23.07 - 23.08) Лев (23.07 - 23.08)
Сегодня Львы зависимы от привычек и бессознательных реакций. Успешнее пойдут дела, в которых вы глубоко заинтересованы, и отношения, которые вас внутренне «цепляют». Возможен интерес к тайнам, скрытой подоплеке событий. Любовные... далі
Інші гороскопи

Хмарина