У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Учені Луганського національного університету винайшли "помічника"...  Русская версия

Учені Луганського національного університету винайшли
Архів новин

Вивчати іноземні мови стане набагато простіше. Спеціальну "розумну" програму для поліпшення запам’ятовування розробили вчені Луганського національного університету (ЛНУ) Олександр Меняйленко (на фото) і Володимир Краснопольський. Винахідники отримали патент на реалізацію своїх наукових розробок.

Вони винайшли спосіб визначення домінуючого каналу сприйняття інформації учнів. На його основі Меняйленко і Краснопольський створили спеціальну програму, яка підбирає для кожного свій підхід у вивченні мови, або навіть інших предметів. Вчені підкреслили, цей програмно-методичний комплекс можна використовувати як основу для вивчення багатьох мов романо-германської групи, все залежить від завантажених методичних даних програми.

Сам винахід вчених ґрунтується на особливостях людей у сприйнятті інформації. Відомо, що люди діляться на 3 основні категорії: візуали (сприймають інформацію за допомогою зору), аудіали (сприймають за допомогою слуху) і кінестетики (сприймають інформацію через відчуття і рух).

Вчені з допомогою методів комп’ютерної та голосової поліграфії провели дослідження серед студентів, які вивчають іноземні мови, і визначили, який канал найкращий для запам’ятовування. Виходячи з результатів, було розроблено алгоритми та програмно-методичний комплекс, які включають вправи, завдання, лекції, навчальні ігри та інші способи навчання. Спираючись на результати поліграфів кожен студент отримував особистий набір вправ, завдань, лекцій, які дають найбільш ефективний результат у вивченні мови.

Завдяки такому особистісного підходу, учні краще засвоюють інформацію. З допомогою цієї методики викладання в учнів активізується увага, підвищується емоційний тонус, з’являється бажання отримання знань, стимулюється розумова діяльність і зменшується напруження під час навчання, учні відчувають себе вільно і невимушено.

"Користь цього комплексу в тому, що ми на 15-30% скорочуємо час на вивчення іноземних мов. Тобто процес проходить більш ефективно, а це головне – ми можемо досягти того ж результату, але за менший час", – розповідає Олександр Сергійович.

Зазначимо, над цією темою Олександр Меняйленко і Володимир Краснопольський працювали близько 10 років, було проведено безліч досліджень, обговорень та виступів на наукових конференціях. Результатом цієї наполегливої роботи і став такий винахід. У його апробації взяли участь близько 600 студентів, які вивчали англійську, німецьку та французьку. Вони навчалися за особистісним програмами і в результаті показали хороші знання на міжнародних іспитах TOEFL і DALF.

Така методика викладання мов викликала живий інтерес у закордонному науковому співтоваристві – колеги з Німеччини та Ізраїлю зацікавилися розробкою. З української сторони першопрохідцем виступить університет, в якому працюють винахідники – ЛНУ імені Тараса Шевченка. Там пообіцяли, що вже в найближчому майбутньому це винахід буде використовуватися при навчанні.

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • "Аукціон надій" отримав відзнаку "За створення моделі партнерства "Університет-громада"
  • "Аукціон надій" Університету банківської справи НБУ став благодійною акцією року
  • "Відкритий університет Майдану" покликаний дати людям якісну інформацію від цінних спікерів
  • "Золотий резерв" Університету банківської справи НБУ визнаний кращим корпоративним журналом України
  • "Львівська політехніка" підписала Угоду про співпрацю з Міжнародним університетом логістики і транспорту у Вроцлаві
 23.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина