У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У МІМ-Київ відбулася клубна зустріч HR-спільноти "Хто...  Русская версия

У МІМ-Київ відбулася клубна зустріч HR-спільноти
Архів новин

У МІМ-Київ відбулася клубна зустріч МІМівської HR-спільноти, присвячена обміну практиками роботи зі стресовим станом бізнесу та менеджменту. Його спікерами стали Юрій Кравченко, коуч, провідний тренер Школи організаційного коучингу, партнер ГК Golden Staff; Надія Омельченко Директор з кадрової політики групи компаній Октава; Ганна Підгорна, партнер HR Unіverse; Таїсія Василишина, викладач МІМ-Київ, власник та генеральний директор ТОП-академія; Валерія Казадарова, HR-директор Global Restaurant Group-Ukraine LLC, власник Talent4Business; Наталя Позднякова, Директор з управління персоналом "Донбасенерго". Учасниками події стали більше 70 українських HR-експертів найвищого рівня, HR-менеджерів та директорів.

Спеціальними гостями зустрічі стали також випускник SE MBA 2008 Геннадій Руденко та Олександр Скопич, заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби. Пан Руденко та пан Скопич запросили професійну HR-спільноту до співпраці з владою та запропонували присутнім взяти активну участь у формуванні стандартів та кваліфікаційних вимог до державних службовців.

Юрій Кравченко провів воркшоп "Пожежний куточок для тих, хто горить та вигорає на роботі. 5 інструментів". Спікер нагадав аудиторії, що ефективність керівника може бути економічною, енергетичною, емоційною та екзистенційною. І кожну може бути порушено так званим "вигоранням" на відповідному рівні. Також спікер сфокусував увагу аудиторії на двох головних "наріжних каменях" запобігання вигоранню: життєвому балансі та емоційному капіталі, емоційній "освіченості" – нашій здатності ідентифікувати, приймати та проживати свої емоції.

Про важливість висловлення емоцій та визнання їх цінності як засобу роботи зі страхами у бізнесі говорила і Надія Омельченко. Також серед корисних "підказок" Надії HR-ам та управлінцям були поради стати більш "емоційно доступними", не боятися виражати свої емоції й заохочувати щирий прояв емоцій у своїх співробітників, визнавати їхню цінність, "викласти страх на стіл", уникати погроз, бути більше відкритими, залучати команду до рішення проблем і генерації нових ідей; святкувати маленькі перемоги.

Ключовими питаннями дискусійної панелі стали головні страхи та виклики HR-управлінця у сьогоднішній ситуації. У процесі обговорення учасники виділили такі проблеми та рецепти для HR-ів: тривожність персоналу: страх за майбутнє країни, життя сім’ї, страх звільнення та безробіття. За словами Надії Омельченко: "Все, що відбувається, дає нам нові можливості. Чим HR сьогодні може допомогти бізнесу? В першу чергу – зменшувати емоційну напругу". Рецепт: робити акцент на короткострокових повсякденних завданнях, в управлінні застосовувати коучинг, фасилітацію, організовувати "соціальні" заходи (наприклад, спільні чаювання) а також події за участі членів родини співробітників (рівень тривожності знизить і сама підготовка до них). По-друге, підтримувати управлінців у вирішення складних питань з управління персоналом. Рецепт: надихати персонал реалізовувати плани бізнесу та допомогти власникам побачити вигоди від ситуації. З досвіду Наталії Позднякової: "Ми не робимо вигляд, що нічого не відбувається, але ми робимо все можливе для того, щоб план розвитку бізнесу, нехай повільно, але реалізовувався. Потрібно продовжувати, хоча б і в меншому масштабі, щоденні справи: навчання,проведення заходів, відзначення дат".

Страхи іноземних інвесторів щодо ризиків та втрат. Рецепт: налагодити постійну комунікацію. На думку Валерії Казадарової: "Незважаючи на ситуацію, іноземні інвестори вірять в країну та людей, які живуть і працюють тут. Але в них бракує інформації з перших вуст. Дуже важливо регулярно доносити інформацію про те, як ситуація в країні виглядає зсередини".

Тривога топ-менеджменту: ризик втрати контролю над персоналом, зниження рівня добробуту через втрату матеріальних компенсацій. Рецепт: створити умови, в яких управлінці відчувають власну значущість, показати їм важливість їхнього керування, в тому числі за рахунок спеціальних заходів, які б об’єднували весь колектив і підкреслювали цінність "ми" (наприклад, волонтерські заходи – збір коштів, допомога переселенцям, здача крові, або ж філософські зустрічі на важливі теми життя). За словами Таїсії Василишиної: "Нам треба пам’ятати, що бізнес ніхто не відміняв. Варто змінити підхід чи робочі інструменти, використовувати недирективні методи. Але важливо працювати в бізнес-форматі". З точки зору бізнесу, топ-менеджмент не може дозволити собі виносити паніку, тож HR також має допомагати їм у цьому (в тому числі пропонувати способи управління з власними негативними емоціями).

Втома та особисті страхи HR-спеціалістів. Рецепт: спорт, шопінг (цей інструмент, до речі, використовуть не тільки жінки, а й чоловіки – просто товари у них інші), серіали замість новин, праця на дачі, або ж просто дозволити собі абсолютно нічого не робити, адже в кризових ситуаціях зберегти емоційний спокій – наше найважливіше завдання. Нарешті, серед рекомендацій намагатися жити максимально нормальним життям була навіть порада закохатися – адже криза оголила деякі найкращі риси навколишніх людей, зокрема, чоловіків, і це, за думкою одної з експертів, стало ще простіше.

На завершення зустрічі учасники стали свідками виступу playback театру "Люди", де глядачі розповідають свої історії, а актори спонтанно програють їх на сцені. Цей новий інструмент сьогодні є досить популярним у світі, адже він допомагає глибше пережити та усвідомити власні емоції. У бізнес-контексті театр проводить творчі майстерні "Менеджмент в стилі playback" та події з командоутворення.

Як сказала наприкінці дискусії Таїсія Василишина, ситуація, що зараз відбувається, у чомусь терапевтична: адже, якщо у когось і була "екзистенційна криза", то зараз її можна вилікувати. Кожен сьогодні має можливість замислитися над тим, що відбувається у його житті, яке воно може бути коротке, як швидко воно може змінитися. Адже це саме ті питання цінностей та цілей життя, які ми зараз маємо переосмислити. І у цьому сенсі криза точно нам "на користь".

Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) на сайті "Освітній портал"

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • Міський голова Хмельницького зустрівся з литовськими освітянами
  • 24 червня у Харкові Віктор Ющенко зустрінеться зі студентами і ректорами ВНЗ
  • Геннадій Кернес зустрівся з ректорами і студентами харківських ВНЗ
  • Мер Харкова провів зустріч зі студентами Харківського національного університету
  • У Харківському національному університеті відбулася асамблея вчених рад
 23.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Ninja
Грати у онлайн гру Ninja
Інші ігри

Хмарина