У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У Запорізькому національному університеті презентували поетичну збірку...  Русская версия

У Запорізькому національному університеті презентували поетичну збірку Марини Брацило
Архів новин

16 червня 2014 року в Науковій бібліотеці Запорізького національного університету (ЗНУ) відбулася презентація нової збірки поезій відомої поетеси, випускниці ВНЗ Марини Брацило "Шовкова держава". Захід проходив у рамках Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні "Хортицькі дзвони" імені письменниці, повідомляє прес-служба ВНЗ.

"Шовкова держава" – сьома, посмертна, збірка поезій Марини Брацило, яка була випущена цього місяця накладом 500 примірників. Вона побачила світ у видавництві "Мистецька агенція “Наш Формат”" на благодійних засадах, а її видання присвячене річниці трагічної загибелі поетеси 17 червня 2013 року.

До збірки увійшла, переважно, лірика суспільного та любовного спрямування, написана в останні два роки життя Марини. Однак у книзі є розділ "Пам’ять козацького степу" – низка віршів дуже співзвучних подіям сьогодення, але створених у більш ранній період. У своїх поетичних творах, сповнених любові до рідної землі та її історії, Марина Брацило розмірковує над історичним минулим, сьогоденням і майбутнім України, шукає відповіді на болючі питання та висловлює переконання, що на її рідну країну, як і на "Шовкову державу" в однойменній казці, попереду чекає світла, щаслива доля.

Варто зазначити, що рукопис книги до видання встигла підготувати ще сама авторка. Потім до роботи над нею долучилися її колеги – поетеси Лорина Тесленко, Олена Степаненко, науковці університету Ольга Стадніченко й Анна Надь, а також талановитий художник і дизайнер Лариса Климова.

Мати поетеси Людмила Брацило у своєму виступі підкреслила, що більшість віршів її доньки присвячені звичайним людям, які шукають себе в цій країні: у своїх поезіях Марина звертається із закликом берегти свої родини, Україну і пам’ять свого народу. В останні роки життя поетеса написала вірш під назвою "Перепустка у вічність", який виявився пророчим. У ньому авторка звертається до Всевишнього, який єдиний знає нашу долю та долю України.

Пані Людмила висловила вдячність ректору ЗНУ Миколі Фролову за підтримку в організації Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні "Хортицькі дзвони" імені Марини Брацило, декану філологічного факультету Тамарі Хом’як, завідувачу кафедри українознавства ЗНУ Ользі Стадніченко, директору Наукової бібліотеки ЗНУ Валентині Герасимовій, директору видавництва "Наш Формат" Антону Мартинову й усім друзям та однодумцям Марини Брацило.

Наприкінці зустрічі Людмила Брацило частину тиражу книги передала для читачів бібліотек міста Запоріжжя та до громадських об’єднань і організацій. Завершився захід виступом запорізького співака, композитора, діяча культури та журналіста Анатолія Сердюка, який заспівав пісні "Небесна сотня" і "Хортиця" та поділився своїми спогадами про яскраву та неординарну особистість молодої поетеси, яка завжди працювала на користь свого народу.

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • Європейський університет Віадрина пропонує стипендії для українців
  • Українським вченим запропоновано стипендії для навчання в Європейському університеті Флоренції
  • У Черкаському національному університеті пройде конференція "Проблеми математичної освіти"
  • Студентам чернівецького університету продовжили канікули для економії енергоносіїв
  • Кримський агроуніверситет продовжив зимові канікули з метою економії газу
 18.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина