У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Освітяни України оспорюють антикризові заходи Уряду  Русская версия

Освітяни України оспорюють антикризові заходи Уряду
Архів новин

Окружний адміністративний суд Києва розглядатиме справу щодо оскарження постанов Кабінету Міністрів України, якими педагогічних працівників та працівників бібліотек позбавлено надбавки до окладу за престижність праці.

З відповідним позовом до суду звернулась профспілка працівників освіти та науки. Зокрема, йдеться про дві постанови КМУ від 25 березня №88 і №89, повідомляє Харківська правозахисна група.

Перший документ стосується педагогічних працівників – вихователів дитячих садків, вчителів, викладачів ПТУ та вишів. Якщо раніше розмір надбавок педагогам за "престижність праці" визначався у фіксованому розмірі – 20% від окладу, то тепер він встановлюється у граничному розмірі – до 20%. Тобто місцева влада сама вирішуватиме: нараховувати педагогам 20% чи зменшити надбавку до 15%, 10%, 5% чи навіть до нуля.

Другий документ передбачає те саме для працівників бібліотек. Для них надбавка "за особливі умови роботи" визначалася так само у фіксованому розмірі, 50% від окладу, а зараз буде теж у "граничному".

У постановах вказується, що "розмір надбавки буде встановлюватися керівником закладу у межах фонду оплати праці".

Травневу зарплату частини освітян місцеві адміністрації уже урізали на кілька сотень гривень. Скорочують надбавку не всім, у деяких регіонах місцева влада продовжує нараховувати до окладів педагогів ті самі 20%.

"Все залежить від місцевих профкомів. У тих регіонах, де вони відстояли свої позиції, надбавки у педагогів залишилися колишніми", – пояснив завідувач юридичного відділу профспілки працівників освіти та науки Сергій Курилкін.

Втім, кількість постраждалих від оптимізації все одно зашкалює. До профспілки за місяць надійшло більше тисячі звернень від територіальних профорганізацій з копіями наказів місцевих органів влади про зменшення надбавки.

Потенційно педагоги можуть втратити будь-яку суму, максимум – 500 грн.

У Мінфіні підрахували, що у 2013 році держава заплатила за надбавки педагогам 4,655 млрд грн, бібліотекарям – 360 млн грн.

"Це створить умови для гнучкого стимулювання. Керівнику надається право встановлювати розмір надбавок відповідно до особистого внеску працівників у загальні результати роботи", – йдеться у відповіді Мінфіну на адресу профспілок.

У зв’язку з цим профспілка працівників освіти та науки від імені 500 тис. своїх членів намагається оскаржити рішення уряду в Окружному адміністративному суді Києва. Останнє засідання повинно було відбутися 12 червня, проте його перенесли.

За матеріалом Закон і бізнес.
Новини за темою:
  • "Teraz Wroclaw" в українських Центрах європейської інформації
  • "БЮТ-Батьківщина" хоче заслухати у Верховній Раді України міністра освіти
  • "Еротичний" кліп студентів М.Поплавського "Привіт Америка" став хітом українського інтернету
  • "Євромедіа Компані" отримає 4 млн грн на пропаганду системи освіти України за кордоном
  • "За Україну!" вимагає невідкладно прийняти закон про зовнішнє тестування
 17.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина