У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Міністр освіти Криму: на 94% мова навчання - російська  Русская версия

Міністр освіти Криму: на 94% мова навчання - російська
Архів новин

Меджліс кримськотатарського народу вимагає запровадити обов’язкове вивчення кримськотатарської, російської та української мов в усіх освітніх установах самопроголошеної Республіки Крим, де ці три мови були визнані державними.

Водночас міністр освіти Криму Наталя Гончарова в інтерв’ю ВВС Україна сказала, що обов’язкового вивчення "державних мов" не передбачається.

"Всі три мови мають право бути, і вони будуть в освітніх програмах, навчальних планах у загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах.

На сьогоднішній день у нас є школи з кримськотатарською та українською мовами навчання, є окремі класи з кримськотатарською мовою навчання. Однак, звичайно, на 94,8% мова навчання – російська.

Про те, що всі три мови будуть обов’язковими для вивчення, ми не говоримо. Поясню чому: згідно федерального закону РФ про освіту, державною мовою освіти вважається виключно російська мова.

Але однозначно, за бажанням батьків, на основі їхніх заяв, формуватимуться класи з українською та кримськотатарською мовами навчання. Але це тільки з 1 до 9 класу включно. 10-11 класи, так звана старша школа, мова навчання – тільки російська. Але треба розуміти, що мова навчання і вивчення мов – це різні речі.

Ми надаємо сьогодні можливість абсолютно кожній освітній організації формувати свої учбові плани так, щоб враховувати побажання батьків та дітей вивчати українську чи кримськотатарську мову. Сьогодні це самостійна функція освітніх закладів", – розповіла Наталя Гончарова.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • Небезхмарно. Новини освіти України за 13-18 лютого 2017 р.
  • В УжНУ відомий політолог Максим Розумний презентував монографію про національне самовизначення
  • Міністерства освіти та науки України та Грузії готуються до підписання угоди про співробітництво
  • ЄДЕБО працює в режимі «обмеженого функціонування», - Міносвіти
  • Лілія Гриневич: Врегулювання питання із грошовими шкільними внесками батьків напряму залежить від прийняття рамкового закону “Про освіту"
 16.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Анекдот

Однажды у Черчилля спросили:
-Скажите, почему в Англии нет антисемитизма, еврейских погромов ?
Hа что Черчилль ответил:
-Видите ли, мы, англичане, не считаем евреев умнее себя...
Інші анекдоти

Хмарина