У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Чи будуть визнаватися дипломи випускників кримських ВНЗ російського зразка...  Русская версия

Чи будуть визнаватися дипломи випускників кримських ВНЗ російського зразка в країнах світу?
Архів новин

Чи зможуть випускники кримських вищих навчальних закладів, які отримають дипломи російського зразка, підтвердити свою освіту за кордоном? Процедура визнання (іноді її називають нострифікація) документів про освіту здійснюється в кожній країні, якщо людина з іноземним дипломом планує продовжити навчання або працевлаштуватися.

Для країн Ради Європи, а також Австралії, Ізраїлю, Канади, Сполучених Штатів Америки та деяких інших країн керівним документом для здійснення процедури є "Конвенція про визнання кваліфікацій з вищої освіти в Європейському регіоні" від 11 квітня 1997 року (Лісабонська конвенція). Україна також ратифікувала цю Конвенцію і разом із 47 країнами входить до Європейського простору визнання та міжнародної мережі інформаційних центрів академічного визнання і мобільності ENIC-NARIC.

Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE отримав відповідне підтвердження від мережі ENIC-NARIC про неможливість визнання дипломів, виданих вищими навчальними закладами, які знаходяться на анексованих або невизнаних територіях. Цілком вірогідно, що така практика буде застосовуватися щодо освітніх документів російського державного зразка, виданих вищими начальними закладами Криму.

Приміром, дипломи вищих навчальних закладів Придністровської Молдавської Республіки власного зразка не визнаються і не оцінюються країнами-членами Лісабонської конвенції. Аби власник диплома, виданого в Придністров’ї після 1991 року, мав змогу пройти процедуру визнання своєї кваліфікації в інших країнах, він має отримати диплом молдавського державного зразка, який може бути визнаний в Європі та інших країнах.

Іншим прикладом є прецедент з дипломами, виданими університетами самопроголошеної держави на півночі Кіпру – "Турецькою Республікою Північного Кіпру", утвореної 1974 року. Дипломи університетів ресбуліки ще з часу окупації цієї території Туреччиною і дотепер не визнаються іншими державами, що входять до Європейського простору визнання, за винятком Туреччини.

Існують усі підстави стверджувати, що подібна проблема невизнання освітніх документів російського державного зразка, виданих вищими начальними закладами Криму, чекає і випускників цих навчальних закладів.

Передусім цю проблему відчують на собі цьогорічні випускники ВНЗ АР Крим, і зокрема іноземні студенти, які планують працювати чи продовжувати своє навчання в інших країнах найближчим часом, або у разі виникнення такої потреби навіть у віддаленій перспективі.

Як зазначила директор центру ENIC UKRAINE Вікторія Сергієнко, "щоб уникнути проблеми з визнанням дипломів, випускникам кримських університетів необхідно отримати диплом українського державного зразка, який визнається іншими країнами. Міністерство освіти і науки України підтвердило готовність видавати наші дипломи випускникам навчальних закладів Криму, принаймні цього року. Наш Центр активно співпрацює з центрами визнання по всьому світу і допомагає пройти процедуру визнання нашим випускникам в різних країнах. Але на жаль, у випадку з російськими дипломами кримських ВНЗ ми будемо безсилі допомогти. Для законодавчого і практичного врегулювання проблеми як на державному, так і на міжнародному рівні знадобиться тривалий час. Який саме – сказати важко, це можуть бути роки."

Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE діє з 2011 року. Відповідні функції покладено на ДП "Інформаційно-іміджевий центр", створене 2007 року. Центр входить до Європейської мережі інформаційних центрів академічного визнання і мобільності ENIC-NARIC, яка об’єднує 70 таких центрів у 55 країнах, а також контактує з університетами, органами державної влади по всьому світу. Центр надає організаціям з визнання в інших країнах інформацію та допомогу в нострифікації українських дипломів, а також забезпечує визнання іноземних освітніх документів в Україні.

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • "Двійки" за ЗНО отримали більше 33 тисяч випускників
  • "Липові" дипломи коштують дешевше, ніж рік навчання
  • "Останній дзвінок" у кримських школах перенесли на 11 травня
  • 1 лютого відбудуться презентації програм Малої бізнес-школи Львівського інституту менеджменту
  • 1 травня в МДЦ "Артек" відбудуться Відкриті змагання зі спортивних бальних танців "Морська феєрія-2012"
 13.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Близнюки (21.05 - 21.06) Близнюки (21.05 - 21.06)
Близнецы столкнутся с негативной или сомнительной стороной своих инициатив. Избежать проблем помогут дисциплинированность и умение договариваться. Важно вовремя увидеть промах и принять меры, даже если это тормозит исполнение желаний и задевает... далі
Інші гороскопи

Хмарина