У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Сон поліпшує пам’ять  Русская версия

Сон поліпшує пам’ять
Архів новин

Вже давно не таємниця, що сон необхідний людині для багатьох процесів, зокрема навчання та пам’яті. Тепер же експерти дали докладну і науково доведену відповідь на цю тему. Результати своєї кропіткої роботи вони опублікували у великому журналі Science.

Дослідження показують, що сон безпосередньо після навчання призводить до розвитку певних структурних змін у головному мозку, зокрема, зростає кількість зв’язків між нейронами, що допомагає їм обмінюватися інформацією.

За твердженням старшого дослідника, професора нейробіології та фізіології Вен-Бяо Гана з медичного центру NYU Langone Medical Center, вже на протязі деякого часу було відомо про те, що сон грає важливу роль щодо навчання і пам’яті, тим не менш прихований механізм такого явища відомий не був.

Тепер же вчені показали, як сон допомагає нейронам формувати специфічні зв’язки серед дендритних клітин, які можуть стимулювати довготривалу пам’ять. Також було виявлено те, як різні типи навчання формують синапси різних частин одних і тих же нейронів, що дає можливість припустити, що навчання є причиною вельми специфічних структурних змін у головному мозку.

В експериментах з лабораторними мишами вчені вперше виявили, що навчання і сон призводять до розвитку мозкових структурних змін в мотороной корі, яка залучена в довільні рухи. Нейрони, які активно отримували і обробляли інформацію під час неспання, виявилися реактивированими під час глибокого сну і повільнохвильового сну, коли швидкий рух очей і сновидіння сповільнюються.

За матеріалом Раут.ru.
Новини за темою:
  • Медики визнали парацетамол допінгом, що поліпшує витривалість людини
  • "Тренажери для мозку" поліпшують пам’ять, але не підвищують інтелект
  • Аеробіка поліпшує пам’ять
  • Кофеїн поліпшує пам’ять
 10.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина