У базі 27618 реферата, 364 підручника

 NASA показало унікальні кадри виверження на Сонці  Русская версия

NASA показало унікальні кадри виверження на Сонці
Архів новин

Космічний апарат NАSА Interface Region Imaging Spectrograph (IRIS) вперше продемонстрував відео з коронарним викидом маси на Сонці. Повідомлення про це і відео доступні на сайті NАSА.

Викид коронарної маси на Сонці стався ще 9 травня 2014 року. Речовина на швидкості близько 2,4 млн км на годину зривалася з поверхні зірки. Розміри петлі дорівнювали приблизно п’яти діаметрам Землі завширшки і більше семи – у довжину.

Звичайно зрив коронарної маси з поверхні Сонця фіксується спеціальними приладами – коронографами. Коронарний викид є плазмою, що на великій швидкості викидається Сонцем у навколишній простір. Викид має геометрію петлі з основою (однією чи двома), що закріплені у сонячній атмосфері, і складається з електронів, іонів водню і важких елементів.

IRIS – космічний апарат NАSА, запущений у червні 2013 року для дослідження хромосфери Сонця. Основним приладом, що розміщений на апараті, є ультрафіолетовий спектрометр.

Для того, щоб зафіксувати викид коронарної маси на Сонці, вченим необхідно заздалегідь спрогнозувати явище і налаштувати відповідне обладнання. Прилади на IRIS були підготовлені до проведення зйомки приблизно за добу. Це перша вдала відеозйомка викиду коронарної маси на Сонці, проведена штучним супутником зірки.

За матеріалом ZIK.
Новини за темою:
  • Японські розробники показали космічного робота
  • Фахівці NASA створили карту небезпечних космічних об’єктів
  • Фахівці NASA обнародували фотографії астероїда 2012DA14
  • Фахівці Google і NASA створюють квантовий штучний інтелект
  • Учені показали Антарктиду без льоду
 04.06.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Анекдот

Разговор двух солдат:
- Вань, а Вань, давай поселим козла в казарме - на счастье,
вроде талисмана.
- Так ведь воняет!
- Ничего, привыкнет. Мы ведь привыкли!
Інші анекдоти

Хмарина