У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Вчені знайшли найдавнішого птаха-запилювача  Русская версия

Вчені знайшли найдавнішого птаха-запилювача
Архів новин

Німецькі палеонтологи виявили найстарішого з відомих науці птаха-запилювача. Стаття авторів опублікована в журналі Biology Letters, коротко з нею можна ознайомитися на сайті Phys.org.

У знайденої птиці Pumiliornis tessellatus невеликий розмах крил (близько десяти сантиметрів) і витягнутий дзьоб, що дозволяє витягувати пилок з рослин. За розмірами птах схожий на колібрі, проте не є родичем. Таксонометричне положення Pumiliornis tessellatus залишається неясним.

Скам’янілості Pumiliornis tessellatus вчені знайшли на розкопках на півдні Німеччини. Рештки пташки добре збереглися, а пилок рослин палеонтологи виявили в шлунку і поруч з лівою кінцівкою тварини. Ймовірний вік знахідки оцінюється в 47 мільйонів років. До цього вчені знаходили скам’янілості Pumiliornis tessellatus, але цей зразок зберігся значно краще за інших.

Серед сучасних птахів запиленням займаються деякі види папуг, горобцеподібні та колібрі, однак виявлена тварина є найстарішим птахом-запилювачем. Знахідка вчених свідчить, що відносини між птахами і квітковими рослинами почалися вже близько 50 мільйонів років тому.

За матеріалом Lenta.ru.
Новини за темою:
  • Вчені виявили нові властивості елементарних часток нейтрино
  • Вчені: шлюб більш вигідний чоловікам, ніж жінкам
  • Вчені додадуть до 30 червня секунду для врівноваження часу
  • Вчені створили технологію "склеюванню" клітин
  • Вчені виявили галактику, яка в 300 трлн разів яскравіша за Сонце
 29.05.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина