У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У студентів-контрактників із Криму виникли проблеми з переведенням до ВНЗ...  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Студенти з Криму, які навчаються за контрактом, зіткнулися з проблемою переведення до університетів материкової України. Зокрема, кримчан офіційно не зараховують до Львівського університету імені Франка (ЛНУ), доки ті не сплатять за навчання. Студенти обурені, бо, кажуть, вже сплатили за навчання у своїх кримських альма-матер.

Вікторія Гаврилюк, колишня студентка кримського університету, була змушена залишити півострів через політичну ситуацію. Дівчина зіткнулась з тим, що Львівський університет імені Івана Франка не зараховує її через несплату за навчання. Оскільки всі кошти за навчання були сплачені раніше Таврійському університету (ТНУ), Вікторія вважає несправедливими вимоги фактично вдруге платити за навчання. Зараз вона не має змоги навіть скласти сесію, оскільки офіційно не є студенткою львівського ВНЗ.

"Ми склали академрізницю з 15 предметів, і коли вже постало питання зарахування, нам сказали, що ми маємо заплатити за два місяці навчання, тобто це майже дві тисячі гривень. Але там, у Таврійському університеті, нам ці гроші не повернули, нами було сплачено повністю за семестр. А зараз навіть не маємо право писати заяву на повернення, поки у нас тут не буде заяви про зарахування", – розповідає студентка.

Адміністрація львівського університету стверджує, що серед ста студентів, що перевелись із Криму, майже чверть має проблему із зарахуванням. Як стверджує проректор університету Роман Крохмальний, виш працює над вирішенням цієї проблеми, проте зараз все залежить від рішення Міністерства освіти та Кабміну, оскільки це питання державного рівня.

"Все, що можна, ми зробили, але це є питання не рівня будь-якого університету. Я бачу, що йде реалізація цього проекту допомоги цим особам, які переїхали з Криму, але наскільки швидко, враховуючи увесь бюрократичний апарат, я не можу сказати, бо я цього не бачу", – зазначив проректор.

У самому Міністерстві освіти повідомляють: щодо збереження вартості навчання для студентів, що перевелися з кримських вишів, уже підготовлено наказ, найближчим часом його мають затвердити у Мінʼюсті. Також триває обговорення щодо виділення фінансової компенсації університетам, які приймають студентів-кримчан.

"Питання не в грошах, а на якій підставі ця дитина була зарахована безкоштовно. Тому другий варіант вирішення питання, це просто дозволити ВНЗ за рахунок коштів спеціального фонду довчити цих дітей до 1 вересня. Окремо будемо розбиратися з тими дітьми, які встигли заплатити за весь навчальний рік. Всі керівники ВНЗ про це знають. Я думаю, найближчим часом ми це питання вирішимо", – прокоментував ситуацію директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.

За матеріалом Радіо Свобода.
Новини за темою:
  • В’ячеслав Костилев: В Україні вакцинацію школярів нав’язують шляхом дискримінації й залякування батьків
  • Влада вивчає проблеми стосунків між вчителями та учнями київських шкіл
  • 25 січня у Харкові відбудеться семінар "Луньовські читання" за темою "Музейна педагогіка: досвід, проблеми, перспективи"
  • 25-26 листопада у Харкові відбудеться конференція щодо проблем атестації фахівців дорожньо-транспортної галузі
  • А.Палатний: Найбільш гострою проблемою функціонування ДЮСШ в Україні залишається недостатнє фінансування
 28.05.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №7929

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина